Wpisy z Sierpień 2015Często pomijana kwestia

Często pomijana kwestia Wybór kierunków studiów nie zawsze jest sprawą prostą – każdy z nas musi przemyśleć swoją przyszłość oraz to, co będzie chciał robić w życiu. Na rynku pracy znajduje się duża liczba studentów, którzy po ukończeniu studiów nie mogą znaleźć pracy. Jednym z dobrych wyborów może okazać się dietetyka. Jeśli interesuje Cię właśnie taka tematyka to możesz być pewien, że bez problemu odnajdziesz się na takich studiach. Dietetyka to coraz bardziej popularny kierunek, wybierany przez wielu studentów poważnie podchodzących do swojej własnej przyszłości. Znajduje ona zastosowanie w leczeniu wielu chorób społecznych, jak na przykład otyłości. Zwiększające się zapotrzebowanie na osoby związane z tematem diety powoduje dynamiczny wzrost na rynku pracy. Dieta ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, co jest szczególnie widoczne w krajach takich jak USA, gdzie lekarze i dietetycy głowią się, jak rozwiązać stale rosnący problem otyłości i innych chorób przez nią powodowanych. Trudnością jest skomponowanie posiłków wartościowych, co jest często pomijanym aspektem wśród ludzi. Przez to nasilają się problemy związane z choresterolem, cukrzycą, nadciśniemiem i wieloma innymi chorobami. Kierunek jaki stanowi dietetyka jest ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, co jest dobrze rozumiane przez środowiska medyczne. Przyciąga on coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą pomagać innym w ich codziennym odżywianiu. Z usług dietetyków często korzystają sportowcy, którzy muszą dbać o swoją dietę.

Czy warto chorować?

Czy warto chorować? Żyjemy w XXI wieku. Wydawać by się mogło, że lepiej trafić nie mogliśmy. Czy aby na pewno? To pytanie z pewnością nie raz zadają sobie ludzie, którym obecnie przyszło chorować w Polsce. To, jakie zaszły zmiany od wieków w różnych dziedzinach życia robi piorunujące wrażenie. Medycyna też poszła sporo do przodu- nikt nie powie,że to nie prawda. Jednak postęp w medycynie nie jest na tyle zadowalający, by w Polsce chorowało się łatwiej…A dowody na to są spotykane niemal na każdym kroku. Nie wierzycie? Więc dla wiarygodności podam kilka przykładów. Po pierwsze-kolejki, kolejki.. wszędzie te kolejki. Do każdego specjalisty niestety trzeba „swoje” odstać. Dzwoniąc z początkiem roku do okulisty z podejrzeniem jaskry otrzyma się termin za ponad sześć miesięcy. A co przez ten czas? A no nic. Trzeba czekać na rozwój choroby i modlić się, aby był on jak najbardziej powolny. Jednak prawda jest taka, iż na nieszczęsne kolejki natkniemy się nie tylko u okulisty ale i u kardiologa, endokrynologa, neurologa i wielu innych, od których często zależy nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Po drugie- leki. Nikomu nie trzeba mówić jak drogie są lekarstwa. Przeciętnego naszego obywatela na emeryturze nie stać na leczenie. W przeciwieństwie do osób mieszkających np.: w Wielkiej Brytanii. Tam większość leków jest za darmo, a tylko do niektórych trzeba dopłacić z własnej kieszeni i to są naprawdę grosze… Kolejny prosty przykład- operacja. Na języki weźmy chociażby zabiegi ortopedyczne. Dostać się na popularną artroskopię kolana w krótkim czasie graniczy niemalże z cudem. Wszędzie słyszy się, że czas oczekiwania wynosi 2lata, 3..albo i dłużej. Nie wspominając już o bardziej skomplikowanych operacjach takich jak endoprotezoplastyka stawów. Na taki zabieg czeka się średnio od kilku do kilkunastu lat. Ponieważ niejednokrotnie potrzeba interwencji ortopedycznej wiąże się z nie lada cierpieniem, nie pozostaje nic innego jak zafundować sobie ją prywatnie. Tylko pytanie? Kogo dzisiaj na nią stać? Nie wiele osób. A szkoda, bo w innych krajach Unii Europejskiej, chociażby w Niemczech , takich kolejek nie ma. Można? Można. Lecz póki co nie w Polsce. Więc smutna prawda jest taka,że nawet przy tak ogromnym postępie cywilizacyjnym, w naszym kraju po prostu nie warto chorować.

Zioła jako zastępstwo leków

Zioła jako zastępstwo leków W każdej porze roku możemy nabawić się różnorakich chorób, jednakże najczęściej dzieje się to podczas jesieni oraz zimy – najbardziej zdradliwych okresów w roku, gdzie choruje spora liczba osób. Choroby przenoszone są w różny sposób i mogą powodować złe samopoczucie u wielu ludzi. Lekarze często zalecają stosowanie ziół, które mogą stanowić dobry zamiennik dla sztucznie produkowanych leków, jednakże samych leków nie warto lekceważyć, ponieważ zioła nie zawsze będą w stanie pomóc nam pozbyć się dolegliwości i chorób. Jednakże warto stosować je na przykład na grypę – wywar z bzu, mięty oraz krwawnika na pewno pomoże nam wyzbyć się wszelkich objawów tej choroby już po dwóch lub trzech dniach, bez użycia jakichkolwiek leków. Chorobom możemy zapobiegać nie tylko używając ziół, ale także zdrowo się odżywiając. Lekarze zalecają stosowanie kilku prostych zasad, które pozwolą nam na zwiększenie szansy uniknięcia podstawowych chorób, do dziś męczących społeczeństwo. Warto myć ręce, które mogą być oczywistym źródłem zalegających tam bakterii, unikać bliższego kontaktu z osobami zarażonymi, odwracać głowę w przypadku gdy ktoś kicha lub kaszle, a także wyrzucać zużyte już chusteczki, stanowiące duże siedlisko bakterii. Dzięki tak prostym metodom postępowania jesteśmy w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pierwszych objawów chorób. Zioła mogą stanowić dobre źródło leczniczych substancji, jednakże należy pamiętać, iż nie zawsze będą one w stu procentach skuteczną metodą leczenia.

Zioła oraz ich lecznicze działanie

Zioła oraz ich lecznicze działanie Ludzie od zarania dziejów stosują różnorakie leki w celu pozbycia się chorób oraz przeciwdziałania im. Zanim zaczęto produkować leki sztuczne, takie jak szczepionki, tabletki czy syropy ludzie stosowali leki naturalne w postaci leczniczych ziół. Potrafią one pomóc chorym ludziom na bardzo wiele sposobów. Lekarze do dzisiaj nie odkryli wszystkich leczniczych właściwości roślin, które w znaczący sposób mogą przyczynić się nie tylko do polepszenia stanu chorego, ale i wyeliminowania jego chorób. Stosowanie ziół jest tańsze niż użycie zwykłych leków, co może być ważne dla wielu ludzi. Naukowcy wiedzą, że niektóre zioła potrafią działać lepiej niż antybiotyki, które mogą spowodować wrzody oraz inne choroby żołądka. Przykładowo jeśli chcemy zwalczyć grypę możemy zamiast zwykłych leków użyć odpowiednio skomponowanych ziół. Rośliny takie jak bez, krwawnik oraz mięta z pewnością nam pomogą, a wywar z nich pozwoli na pozbycie się grypy nawet po dwóch dniach od momentu zażycia pierwszej dawki. Rośliny lecznicze mają także bardzo ciekawe zastosowania – przykładem może być akacja, którą leczy się malarię oraz różnego rodzaju schorzenia. Aloes możemy stosować jako naturalny środek przeczyszczający, wspomagający w mniejszych dawkach wątrobę oraz inne narządy. Wiadomym jest, iż przed zażyciem ziół należy skonsultować się z lekarzem, który podpowie nam jakie zioła należy dobrać w celu wyleczenia choroby. Pamiętajmy, że zioła nie zawsze są w stanie zastąpić sztucznie produkowane leki.