Wpisy oznaczone tagiem dietaWszystko z umiarem

Wszystko z umiarem Czytając prasę, oglądając telewizję, przeglądając strony w Internecie, często napotykamy na słowo „dieta”. Pojęcie to jest tak powszechne wśród społeczeństwa,że nie trzeba nikomu tłumaczyć jego znaczenia. Jednak wciąż niewielu z Nas wie, jak groźny dla człowieka może być ten wyraz. Dlaczego? Tutaj sprawdza się stare powiedzenie: wszystko jest dobre dla ludzi, lecz z umiarem. Wielu pomyśli: bzdura. A jednak nie. Oczywiście dieta to super sprawa. Jednak jest jeden warunek. Trzeba mieć o niej choć trochę pojęcia i nie popadać w żadną skrajność. Zarówno chorobliwa otyłość jak i niedożywienie mogą mieć opłakane skutki. Pierwsza przypadłość jest nie tylko problemem estetycznym ale prowadzi również do wielu poważnych schorzeń. Nadwaga przyczynia się na przykład do powstawania miażdżycy, która to z kolei niesie za sobą inne konsekwencje, takie jak: problemy z krążeniem krwi, zawały, kardiomiopatie i częste u chorych na tą przypadłość amputacje kończyn, spowodowane niedokrwieniem. Otyłość wiąże się też z zaburzeniami rytmu serca, wadami nabytymi serca, wszelakimi problemami ze stawami i układem kostnym, który najzwyczajniej w świecie nie wytrzymuje długotrwałego, zbyt dużego obciążenia. Myśląc o ludziach z nadmiarem kilogramów warto poruszyć także drugą stronę medalu. Tak samo niebezpieczna dla życia a nawet zdrowia może okazać się niedowaga. Popularne, wręcz modne wśród nastolatków i nie tylko stały się anoreksja i bulimia. To choroby o podłożu psychicznym, których istotą jest jadłowstręt( w przypadku anoreksji) bądź jedzenie wprost ponad miarę z usilną potrzebą zwrócenia wszystkiego tego, co się spożyło (bulimia). Obie te choroby, choć brzmiące dość niewinnie, mogą mieć katastrofalne skutki. Prowadzą do skrajnego wyniszczenia organizmu a niejednokrotnie do śmierci. Tylko jak tu się oprzeć pokusie? Przecież przykład idzie z góry. Po jednej stronie wszechobecne są wygłodzone do maksimum modelki, po drugiej zaś nie brakuje osób otyłych i restauracji typu „fast food”, które kuszą coraz to nowymi produktami i promocjami. Wniosek jest jeden. Nie można popadać ze skrajności w skrajność. Pamiętajmy- można stosować różne diety albo nie , lecz wszystko na co się zdecydujemy powinno być z umiarem.

Odpowiednia dieta kluczem do lepszego samopoczucia

Odpowiednia dieta kluczem do lepszego samopoczucia Nie tylko sport i rekreacja to ważne czynniki w uzyskaniu lepszej kondycji zdrowotnej. Do tego potrzebna jest odpowiednia dieta, która umożliwi nam polepszenie naszego samopoczucia i sprawi, że swobodnie będziemy mogli zabierać się do naszych codziennych spraw. Codzienne funkcjonowanie, uprawianie sportu bez odpowiedniej diety może okazać się bezcelowe i spowodować, że nasz organizm będzie wysyłał nam sygnały ostrzegawcze w postaci osłabienia, zmęczenia, co prowadzi do depresji. Istotne jest aby nie lekceważyć poleceń lekarzy i dietetyków, co nie oznacza, że nie możemy pozwolić sobie na to co powszechnie jest uważane za niezdrowe. Trzeba jednak pamiętać o zbalansowanej diecie i nie zapominać o zdrowym odżywianiu się. Lekkie śniadanie, obiad i kolacja do podstawowe warunki do spełnienia. Zbyt późnie jedzenie przed pójściem spać, pusty żołądek od rano do wieczora, brak snu i tego typu czynniki sprawiają, że nasz organizm reaguje w sposób negatywny. Duża ilość warzyw i owoców to ważne suplementy diety. Nawet jeżeli decydujemy się na obfity posiłek, nie powinniśmy zapominać o zdrowych przekąskach. Coraz więcej problemów zdrowotnych bierze się z nieodpowiedniej i niezbalansowanej diety, która może doprowadzić do otyłości – jednej z największych chorób w XXI wieku. Aby tego uniknąć musimy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania się, które wcale nie są takie trudne do realizacji, nawet jeżeli kuszą nas tłuste posiłki. Zaczynając dietę w odpowiednim czasie, jesteśmy w stanie uniknąć poważnych schorzeń, jednocześnie dbając o nasze samopoczucie.

Dieta i zdrowie

Dieta i zdrowie Dieta to bardzo trudny temat, z którym od lat zmagają się wybitni lekarze i dietetycy na całym świecie. Stanowi on źródło dobrych dochodów i powinno być brane przy wyborze kariery i kierunków studiów. Jaki wpływ ma dobrze dobrana dieta na nasze zdrowie? Nad taką kwestią zastanowimy się w poniższym artykule. Dla kogoś, kto choć trochę interesuje się medycyną, odpowiedni zestaw żywieniowy jest kluczową kwestią wpływającą na zaspokajanie zapotrzebowania organizmu na witaminy i różnego rodzaju składniki odżywcze. Dietetyka stara się walczyć z różnego rodzaju chorobami, które męczą nasze społeczeństwo. Są to takie choroby jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, nadmierny cholesterol i wiele innych, które mogą przyczynić się do skrócenia naszego życia. Dużą trudnością jest skomponowanie takich zestawów posiłków, które pomogłoby w walce z takimi chorobami, których szczególne nasilenie możemy zaobserwować na przykład w Stanach Zjednoczonych. Dietetyka jest ciągle rozwijającą się dziedziną medycyny, co jest dobrze rozumiane przez wielu lekarzy. Na studia dietetyczne idzie coraz większa rzesza młodych ludzi, starających się pomóc innym ludziom w walce z ich chorobami. Znajduje ona doskonałe zastosowanie w profesjonalnym sporcie, gdzie aż roi się od sportowców korzystających z usług dietetyków. Pragną oni oczywiście osiągać jak najlepsze wyniki w sporcie i nie liczą nawet pieniędzy wydawanych na dobranie im jak najlepszej diety, która ma im w tym pomóc.