Wpisy oznaczone tagiem leczenieOpryszczka co to takiego???

Opryszczka co to takiego??? Prawie każdy wie co to znaczy, gdy skóra wokół usta zaczyna swędzieć, piec, a potem pojawia się pulsujący punkcik. Tak, tak właśnie „odwiedziła” nas opryszczka czyli tzw. „zimno”, umilając w swój specyficzny sposób nasze smętne życie. Co to takiego ta opryszczka i kogo dotyka? Przyczyną powstawania opryszki jest wirus HSV-1, który na stałe zamieszkał w naszym organizmie i którego nie możemy się pozbyć. Zarażając się wirusem stajemy się jego właścicielem do końca życia. Dlatego musimy się z tym pogodzić i nauczyć przeciwdziałać, żeby odwiedzał nam jak najrzadziej. Wspomniany wirus niczym uśpiony wulkan może obudzić się kiedy tylko chce. Pełnia lata czy środek zimy, nie ma problemu sprzyja mu wyziębienie lub przegrzanie organizmu, czy spadek odporności. Pojawia się jako niewielka zmiana w okolicy ust. Początkowo opryszczka to pęcherzyki z płynem surowiczym zamieniającym się po kilku dniach w nieestetyczny strupek, który przy nieostrożnym otarciu odpada, krwawi i goi się na nowo. Żeby tego uniknąć warto go zabezpieczyć specjalnym plasterkiem dostępnym w aptece, który przyspiesza gojenie i zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Posiada on także walory estetyczne i maskujące, można go delikatnie pociągnąć szminką. W leczeniu opryszczki stosuje się czasem leki antywirusowe. Do domowych sposobów leczenia należy smarowanie miejsca rozgniecionym czosnkiem, cebulą lub tabletką aspiryny. Sposoby te jednak działają tylko w początkowym stadium rozwoju, gdy poczujemy swędzenie okolicy ust. Musimy także pamiętać o zachowaniu maksimum higieny. Nie ma też mowy o całowaniu, żeby nie przekazać komuś w prezencie naszego wirusa.

Trądzik nie tylko dla młodych

Trądzik nie tylko dla młodych Gdy mija okres dojrzewania oddychamy z ulgą, że koszmar się skończył i teraz naszej cerze nic już nie grozi. Znikają pryszcze, zaskórniki i inne niedoskonałości, a twarz wraz z upływem czasy wygląda coraz lepiej. Nic bardziej mylnego. Na osoby w wieku dojrzałym czyha trądzik różowaty. Jest to przypadłość dermatologiczna skóry twarzy, przewlekła dotycząca obu płci (częściej jednak płci pięknej) pomiędzy 30 a 60 rokiem życia o jasnej karnacji i cerze naczynkowej. Przyczyny nie są do końca znane, lekarze podają m.in. zaburzenia hormonalne, zaburzenia naczynioruchowe, predyspozycje. Problem zaczyna się delikatnym rumieniem na policzkach, który z czasem może się rozszerzyć na nos, czoło, a nawet uszy. Kolejnym etapem są pojawiające się grudki i krostki. Leczenie jest bardzo trudne , wielotygodniowe i polega na zażywaniu antybiotyków, stosowaniu maści i kremów, odpowiedniej pielęgnacji oraz stosowaniu diety eliminującej produkty zaostrzające objawy. Jednak nie prowadzi to do pozbycia się trądziku różowatego raz na zawsze, można go jedynie zaleczyć. Jeżeli chcemy, żeby nasza twarz nie wyglądała jak czerwonoskóry Indianin musimy zrezygnować z m.in. czerwonego wina, czekolady, cukru, mięsa wieprzowego, pikantnych potraw, gorących napojów, sauny, peelingu twarzy, intensywnego opalania. Żeby osiągnąć zamierzony efekt musimy wykazać się silną wolą. Dlatego też gdy pojawi się u nas trądzik różowaty zapewne go nie polubimy, ale powinniśmy nauczyć się z nim żyć zmieniając styl życia i przyzwyczajenia.

Lecznicze działanie ziół

Lecznicze działanie ziół Od tysięcy lat ludzkość stosuje różnego rodzaju leki w celu zwalczania chorób oraz przeciwdziałania im. Przed rozpoczęciem masowej produkcji sztucznych tabletek, syropów i szczepionek ludzie stosowali lecznicze zioła, często pomagające na różnego rodzaju choroby. Zioła potrafią w różnoraki sposób pomagać chorym ludziom. Wielu doktorów zdaje sobie sprawę, że ogromna ilość roślin zawiera w sobie substancje mogące pomóc ich pacjentom. Ludzie stosują zioła nie tylko dlatego, że są ogólnodostępne, ale także dlatego, że często pomagają lepiej niż antybiotyki – jest naukowo udowodnione, że zioła potrafią być często skuteczniejsze niż najlepsze antybiotyki. Sztuczne leki mogą na przykład spowodować powstawanie wrzodów i innych chorób żołądka. Ciekawym zastosowaniem ziół może być zwalczanie grypy – wystarczy stworzyć wywar z krwawnika, bzu oraz mięty, aby po dwóch dniach od momentu wypicia pierwszej dawki pozbyć się tej okropnej choroby. Zioła takie jak akacja stosuje się przy leczeniu malarii. Pomaga ona także w przypadku schorzeń różnego rodzaju, co potwierdza wielu lekarzy. Aloes na przykład może służyć za naturalny środek przeczyszczający, potrafi także wspomóc wątrobę oraz inne narządy w ich działaniu. Oczywiście z ziołami nie należy przesadzać i tak jak przy wszystkim w życiu – trzeba zachować umiar oraz mieć świadomość, że nie zawsze są one w stanie pomóc. Nie jesteśmy w stanie zastąpić każdego sztucznego leku naturalnym wywarem z ziół, jednakże odpowiednio stosowane przyniosą swoje efekty.

Zioła oraz ich lecznicze działanie

Zioła oraz ich lecznicze działanie Ludzie od zarania dziejów stosują różnorakie leki w celu pozbycia się chorób oraz przeciwdziałania im. Zanim zaczęto produkować leki sztuczne, takie jak szczepionki, tabletki czy syropy ludzie stosowali leki naturalne w postaci leczniczych ziół. Potrafią one pomóc chorym ludziom na bardzo wiele sposobów. Lekarze do dzisiaj nie odkryli wszystkich leczniczych właściwości roślin, które w znaczący sposób mogą przyczynić się nie tylko do polepszenia stanu chorego, ale i wyeliminowania jego chorób. Stosowanie ziół jest tańsze niż użycie zwykłych leków, co może być ważne dla wielu ludzi. Naukowcy wiedzą, że niektóre zioła potrafią działać lepiej niż antybiotyki, które mogą spowodować wrzody oraz inne choroby żołądka. Przykładowo jeśli chcemy zwalczyć grypę możemy zamiast zwykłych leków użyć odpowiednio skomponowanych ziół. Rośliny takie jak bez, krwawnik oraz mięta z pewnością nam pomogą, a wywar z nich pozwoli na pozbycie się grypy nawet po dwóch dniach od momentu zażycia pierwszej dawki. Rośliny lecznicze mają także bardzo ciekawe zastosowania – przykładem może być akacja, którą leczy się malarię oraz różnego rodzaju schorzenia. Aloes możemy stosować jako naturalny środek przeczyszczający, wspomagający w mniejszych dawkach wątrobę oraz inne narządy. Wiadomym jest, iż przed zażyciem ziół należy skonsultować się z lekarzem, który podpowie nam jakie zioła należy dobrać w celu wyleczenia choroby. Pamiętajmy, że zioła nie zawsze są w stanie zastąpić sztucznie produkowane leki.